Nahrání e-knihy do e-čtečky (tabletu)

Elektronické knihy zakoupené v našem elektronickém obchodě zasíláme kupujícím na jejich e-mailovou adresu.

Následně existují dvě nejsnazší cesty, jak e-knihu nahrát čtečky:

  1. nahrání knihy do e-čtečky za pomocí USB kabelu
  2. (v případě čtečky Amazon Kindle) - zaslání na váš e-mail @kindle.com a načtení knihy do čtečky přes Wi-Fi připojení

1. Nahrání e-knihy do čtečky pomocí USB kabelu

Jedná se o univerzální postup, který funguje pro všechny čtečky elektronických knih, případně i tablety, které se po připojení k počítači přes USB kabel chovají jako USB disky. Po připojení zařízení k PC tedy stačí soubor e-knihy nahrát do zařízení, to odpojit a můžete knihu otevřít. Tablety s podporou externích paměťových karet umožňují knihu do zařízení nahrát i skrze tyto karty.

2. Zaslání na vaši @kindle.com adresu (pro Kindle čtečky)

Při registraci vaší čtečky Kindle jste získali i e-mailovou adresu pro zasílání e-knih a dokumentů. Většinou má podobný nebo stejný formát jako vaše běžná e-mailová adresa, pod kterou jste čtečku registrovali na stránce Amazon.com. Tedy pro adresu: petr.jan.novak@seznam.cz bude adresa velmi pravděpodobně: petr.jan.novak@kindle.com.

Zakoupené knihy tedy postačí, když ze své e-mailové adresy, pod kterou jste se na Amazon.com registrovali (např. petr.jan.novak@seznam.cz), přepošlete na vaši @kindle.com adresu (kupříkladu: petr.jan.novak@kindle.com). Následně jakmile zapnete na čtečce připojení k bezdrátovým WiFi sítím a čtečka se připojí kniha bude automaticky do zařízení načtena. Musíte být ale v dosahu WiFi sítě, ke které znáte heslo (svůj router) nebo otevřené bezdrátové sítě (např. v kavárně).