Výstava a křest publikace 7x10" / Klasická fotografie v digitálním věku 12.12.2012

 « Pro novináře a tisk

Ve středu 12.12. 2012 v 17:00 se v Galerii 7 - Literární kavárně Academia (na ulici Zámecká 2) koná vernisáž hand made fotografií Miloše Poláška. Zahájení výstavy je spojeno s křtem publikace 7x10" / Klasická fotografie v digitálním věku, která se věnuje spojení klasických postupů při tvorbě fotografií a využitím digitálních fotografií (či digitálních obrazových dat obecně). Vše v rámci pojetí "koupelnová laboratoř", kdy takovéto fotografie ze svého digitálního fotoaparátu si dokáže právě s návody publikace 7x10 palce připravit opravdu každý.

Výstavu zahájí kurátor ing. Dalibor Bednář. Informace k výstavě jsou k nalezení i na webových stránkách galerie: http://www.galerie7.cz/vystavy/2012-12-12-milos-polasek/. Na samotné výstavě je možno shlédnout fotografické originály, které si fotografové právě za pomoci publikace ("příručky") 7x10 palců mohou sami doma připravit. Výstava potrvá do 12.1.2013.

Při příležitosti křtu publikace 7x10 je možno ji zakoupit v našem e-shopu s 20% subskripční slevou. Slevový kupón bude k nalezení na našem blogu v den vernisáže.

Vydání publikace i tato výstava spojená se křtem těsně navazuje na projekt RE-ART, který byl finančně podpořen Statutárním městem Ostravou.

Ukázka publikace 7x10 palců v PDF zde (0,7 MB), ukázku si můžete prohlédnout na internetu i přímo v prohlížeči na této adrese.

Fotografie publikace 7x10" / Klasická fotografie v digitálním věku k užití v tisku a na webu.

 

O Miloši Poláškovi

Miloš Polášek (*1939) je ostravský rodák, grafik a fotograf. Svou fotografickou cestu začal v 50. letech 20. století, kdy se nadchnul pro nový způsob zachycení reality – fotografii. Svou kariéru přitom započal jako sportovní fotoreportér deníku Mladá Fronta. Již v 60. letech se poté stává předsedou poradního sboru pro fotografii, přednáší na lidové konzervatoři a vystavuje. Následně okouzlen francouzskou avantgardou a dílem Man Raye přechází k využití fotografie jako prostředku téměř čistě výtvarného vyjádření. Experimentuje se speciálními fotografickými technikami a fotochemickými postupy. Jím vynalezená metoda postupně exponované izohélie mu umožňuje již v 70. a 80. letech 20. století vytvářet monumentální fotografiky do veřejných prostorů v bezzrnném provedení (tzv. mokrý chemický tisk). Následně experimentuje i s barvou u svých chromatografií – vícebarevných fotografikách z původně černobílých negativů. V poslední době se věnuje zejména restauraci starých technik a jejich aplikaci a inovaci pro moderní dobu. To prezentuje i svou poslední odbornou publikaci. Další informace o autorovi na jeho webu (http://polasek.enface.cz) nebo viz životopis (http://polasek.enface.cz/zivotopis/)