Tři mušketýři, tištěný komiks

Antonín Šplíchal, Miloš Polášek: Tři mušketýřiPříběh bojovníků proti útlaku a zlovůli mocných se pravděpodobně nikdy neomrzí. Alexander Dumas vytvořil nesmrtelný příběh, který v příběhu těchto Mušketýrů (nakreslených v 70. letech 20 století) získává i jistý nádech doby, kdy vznikl. Za prvním plánem, který známe z tradičního pojetí Tří mušketýrů, jsou narážky vztažené k totalitní době socializmu. Kdo socializmus zažil na vlastní kůži se dnes již doufáme bude pouze dobře zasměje, všichni se poté budou dobře bavit.

Tištěná verze je obohacena především o obšírný doslov Artura Kokse, přinášející dosud nepublikované informace o "ostravské komiksové vlně 70. let" i o osudech tohoto unikátního dílka, které tiskem dosud nikdy nevyšlo. Dozvíte se, jak to v oněch letech bylo s Foglarovými Rychlými šípy, i o vlivu Ostravského kulturního zpravodaje – snad jediného periodika, jemuž se alespoň dočasně podařilo vymanit z regionálních hranic.

Veškeré kresebné podklady jsou nově rekonstruovány na počítači tak, aby plně vynikla kvalita a osobitost původních kresebných předloh. Zároveň se ale stále jedná o „klasický“ a „pravý“ ručně kreslený komiks. Bez použití počítače, tabletu nebo dalších moderních vymožeností.

Scenárista Miloš Polášek i autor kreseb Antonín Šplíchal souhlasili s limitovaným vydáním pro zachování jisté výjimečnosti a charakteru oné doby. Na vnitřní straně dvojité obálky pak máte poprvé a naposled možnost zhlédnout i ukázku z komiksové podoby Rytíře Felixe, jehož osud zůstal utajen.

ISBN 978-80-87264-45-4
(32 stran, z toho 24 stran celostránkových kreseb).
Formát A4, 32 stran, kvalitní barevné reprodukce, lepená vazba se záložkami zdvojenou obálkou, cena 235 Kč.

Komiks můžete zakoupit u nás nebo výhradně v síti prodejen Kosmas.

Koupit na Kosmas Koupit na ePlanet.SK Koupit na En Face