Tisková zpráva k Vydání a křtu komiksu Tři mušketýři

« Pro novináře a tisk

Přejít na text tiskové zprávy na webu »

Tisková zpráva ke stažení ve formátu MS Word (.doc; 18 kB)

Obálka ke stažení jako obrázek (.jpg; 0,5 MB)

První strana komiksu Tři mušketýři ke stažení (.jpg; 0,37 MB)

Balík obsahující: tiskovou zprávu (.doc), obálku, první stranu komiksu a fotografii Miloše Poláška - ke stažení v ZIP souboru (ZIP, 4 MB)

2.7.2014, Ostrava

« Tisková zpráva, náhled komiksu a foto ke stažení jako soubor

V souvislosti s končící výstavou Hommage a Kája Saudek v olomouckém Muzeu umění chtěl skrze naše vydavatelství vydat Miloš Polášek komiks Výprava ze Sixie - a to včetně dosud nepublikovaných chybějících stran scénáře – spolu s dalším dnes již klasickém komiksem ze 70. let – Třemi mušketýry. Protože však jednání o vydání Výpravy ze Sixie se zástupci Káji Saudka se ještě neuzavřela, rozhodli jsme se vydání obou komiksů na sebe nevázat. Komiks Tři mušketýři tak vydáváme již nyní.

Tři mušketýři byli jako komiks nakresleni již v roce 1972, ale pro zásah režimu byly publikovány pouze první dvě strany. Komiks tak byl odsouzen být uschován v archívu. Čekal tak až do roku 2012, kdy vyšel jako elektronický komiks ve formátu PDF. A nyní se po 42 letech dočká i tištěného vydání.

Tento komiks – Tři mušketýři - scenáristy Miloše Poláška a kreslíře Antonína Šplíchala, vyjde včetně dalších ukázek a pojednání Artura Kokse už v první červencové dekádě. A to v kvalitním plnobarevném provedení ve formátu A4 a celkovém rozsahu 32 stran. Jednotlivé strany byly skenovány z původních velkoformátových kreseb a citlivě byly zrestaurovány na počítači. Jedná se tak o „klasicky kreslený“ komiks připravený přitom do tisku za pomocí moderní technologie. Prodejní cenu má stanovenu na 235 Kč. Už nyní si jej proto mohou zájemci objednat v e-shopu Vydavatelství En Face a využít tak akce poštovného zdarma.

Jednání o vydání Třech mušketýrů probíhala již od dubna 2014 a nedávných dnech byla zdárně ukončena. Již brzy tak bude komiks skladem (9. července).

Křest spojený s autogramiádou se uskuteční 9. července 2014 v 17 hodin v Kulturně-literárním centru – Literární kavárně Academia na Zámecké ulici č. 2 v Moravské Ostravě. Zde bude komiks možno získat i s autogramem autorů.

Naše vydavatelství tak po elektronickém vydání výše zmiňovaného komiksu Tři mušketýři a obrazové elektronické knize Betlémy na Slezskoostravském hradě přichází s další výtvarně zajímavou knihou – tedy komiksem.

Miloš Polášek (*12.11.1939, Ostrava), ostravský fotograf, grafik a vydavatel
Miloš Polášek s fotografií začal již za svých studentských let. Po odchodu z Nové Huti se jí spolu s novinářskou praxí začal naplno věnovat. V této době vznikly a v Ostravském kulturním měsíčníku byly vydány komiksy Tři mušketýři, Potulný Hugo a spol. nebo Výprava ze Sixie. První dva ilustroval Šplíchal, třetí Kája Saudek. Miloš Polášek stál za náměty a scénáři těchto komiksových příběhů. V umělecké fotografii se Polášek zaměřoval na ekologickou fotografii a následně na krásu ženského těla. V roce 1996 zakládal ateliér fotografie na Katedře výtvarné tvorby Pedagogické fakulty Ostravské univerzity (která se následně přetransformovala na dnešní Fakultu umění Ostravské univerzity). Působil tam jako odborný asistent 10 let. Vedle těchto aktivit se v posledních letech věnuje vydavatelské činnosti.
Web: http://polasek.enface.cz

Antonín Šplíchal (*4.8.1947, Olomouc) grafik a ilustrátor
Antonín Šplíchal se vyučil aranžérem a následně pokračoval ve studiích na slavné umělecko-průmyslové škole v Uherském Hradišti obor užitá a propagační grafika. Po maturitě v roce 1968 se vrátil do rodné Olomouce a působil v propagačním oddělení Parku kultury a oddechu. V roce 1972 nakreslil kresby pro komiks Tři mušketýři.  V roce 1991 se osamostatnil věnoval se zejména ilustraci knih. Ilustroval dále i slovníky, učebnice, knižní obálky, dětské knihy atd. Kresebně doplnil přes sto dětských knih.
Web: Antonína Šplíchala: http://asdolany.tym.cz/

Vydavatelství En Face (od roku 1990)
Vydavatelství, které započalo svou činnost již v roce 1990, kdy se profilovalo zejména autorským zaměřením Miloše Poláška. Od té doby se zaměřovalo na vydavatelskou činnost i propagační tiskoviny. V poslední době se vedle obrazových fotografických publikací věnuje i beletrii a krásné literatuře, vydávané i ve formě e-knihy.
Web: www.enface.cz

V případě potřeby dalších fotografií, např. autorů nás prosím kontaktujte.