Publikace, knihy

Specializujeme se především na obrazové monografie a publikace s obrazovým doprovodem, vyžadující náročnou předtiskovou přípravu. Naší specialitou je duplexní tisk se stylovým barevným zatónováním původně černobílých předloh.

Jakýkoliv knižní projekt pro vás kompletně připravíme do tisku, zabezpečíme distribuci a zajistíme zákonné náležitosti, povinné výtisky a publikaci přidělíme číslo ISBN. Vydáváme i publikace v elektronické podobě – viz vydání e-knihy, které jsme schopni editovat a vydat i na zakázku. Zde naleznete námi vydané e-knihy.

Naše knihy můžete zakoupit v široké síti knihkupectví a na e-shopech, více informací viz. Kde koupíte naše knihy.

Vydané publikace a knihy

Níže naleznete přehled tištěných publikací a knih vydaných naším vydavatelstvím

Christopher Zacharia Lameck: Ztraceni

Ztraceni

Autor: Christopher Zacharia Lameck

Silný příběh, až krutě odkrývající africkou realitu dnešních dní. Příběh rodiny, ve které se z malého chlapce bez vlastního přičinění stane ze dne na dne vlastně sirotek. Zažívá poté džungli afrických ulic i jedinou oporu, kterou může nalézt - kamarády z ulice. Příběh v mnohém popisuje realitu, kterou můžeme nalézt v mnoha afrických městech.

Artur Koks: Občan mezi zákony a Murphyho zákony. Pryč z EU!

Občan mezi zákony a Murphyho zákony. Pryč z EU!

Autor: Artur Koks

Satirický pohled na politickou realitu, která nás všechny obklopuje a ovlivňuje. Kniha přináší vtipné a recesní návrhy řešení řady absurdních problémů, které vytváří stále bující "úřední šiml". Vše okořeněno ironickými fejetony z pohledu obyčejného občana, který má již plné zuby diktátu EU a její byrokracie. Doplněno o unikátní grafáže ze slavných historických fotografií a autorem osobně vybranými autentickými citáty slavných osobností.

Miloš Polášek: V hledáčku kamery – mezi řádky textu

V hledáčku kamery – mezi řádky textu

Autor: Miloš Polášek

Fotograf, grafik, redaktor a vydavatel Miloš Polášek přichází po čtyřech letech od vydání své poslední tematické obrazovky Akt / RE-ART s dalším netradičním počinem. Ve stejně velkém formátu a s ještě větším rozsahem předkládá dosud naprosto ojedinělý souzvuk obrazové monografie s osobními, profesními, ale i politickými memoáry.

Miroslav Stoniš: Vzhůru po okapové rouře!

Vzhůru po okapové rouře!

Autor: Miroslav Stoniš

Prozaická poezie, nebo chcete-li poetická próza. Tento Stonišův román se nebojí experimentovat, byť se jedná o klasický román s milostnou zápletkou. Zasazen je do ostravských reálií. Pokud Ostravu neznáte, může vás překvapit, pokud toto město znáte "jako své boty", potěší vás. Kniha je ale plná i nostalgie a sarkazmu.

Christopher Zacharia Lameck: Mytický otec

Mytický otec

Autor: Christopher Zacharia Lameck

Zajímavý příběh s poutavými ilustracemi, které vznikly na míru tomuto příběhu přímo v Tanzanii. Nejen, že se příběh odehrává v exotickém prostředí, ale navíc má všechny znaky úspěšného životního příběhu. Z chlapce, který žil ve vesnici bez tekoucí vody a elektřiny se stane podnikatel v IT (informačních technologiích). Pro většinu Afričanů učiněná pohádka.

Akt / RE-ART (Miloš Polášek)

Akt / RE-ART

Autor: Miloš Polášek

Reprezentativní obrazová monografie kontrastující dvě fotografické polohy, bilanci autorových aktů a známé díla v originálním prolnutí s fotografickou realitou. Vše v provedení velkoformátových fotografických kontaktů připravených dle Poláškovy vlastní metody.

Nad propastmi lásky a zrady (Miroslav Stoniš)

Nad propastmi lásky a zrady

Autor: Miroslav Stoniš

Románový triptych obsahující romány: Devatero modliteb k Pallas Athéně, Krásná nevěrnice Noéma, Zpěvný pták Homér. Stoniš svým svébytným humorem, nadsázkou a lehkostí dokáže převyprávět historické události tak, že budeme přehodnocovat to, co nás naučili ve školách.

Tři mušketýři (Antonín Šplíchal, Miloš Polášek)

František Smetana 1914–2004 / Violoncellový virtuos a jeho životní pouť

Autor: Jiří Hanousek

Uměnovědná monografie o jednom z nejvýznamnějších českých hudebníků, přinášející poprvé ucelený pohled na jeho uměleckou i životní dráhu, vychází u příležitosti stého výročí jeho narození a desátého výročí úmrtí.

Tři mušketýři (Antonín Šplíchal, Miloš Polášek)

Tři mušketýři (komiks)

Autoři: Antonín Šplíchal, Miloš Polášek

Nesmrtelný příběh tří bojovníků za spravedlnost a čestnost. Nyní ale v kresleném podání plném humoru. Ještě klasicky (!) bez počítače kreslený komiks, který vychází až nyní, byť byl nakreslen v 70. letech 20. století.

Miroslav Stoniš: Rothschildovo šampaňské

Rothschildovo šampaňské

Autor: Miroslav Stoniš

Baron Rotchschild je bohat a tak se rozhodne vyzkoušet blahodárné účinky koupele v jednom z nápojů, který je spojován s bohatstvím a luxusem. Jak tato tekutina působí a co vše se kolem ní děje? Více v naší mini recenzi a samozřejmě v knize.

Británie v útržcích novin

Británie v útržcích novin

Autor: Martin Horský

Kniha fejetonů o Velké Británii, Londýně, životě tam i lidech tam žijících. Napsáno formou soudniček podobných Karlu Kynclovi. Dozvědět se v této knize můžete jaké prazvláštnosti se v Anglii dějí a jací prapodivní lidé tam přebývají. Vedle humorných fejetonů, kniha obsahuje ale i ty vážné, vedoucí nás k zamyšlení.

7x10" / Klasická fotografie v digitálním věku

7x10" / Klasická fotografie v digitálním věku

Autor: Miloš Polášek

Fotografická příručka ostravského fotografa, který se celý život zabývá fotografií, foto-grafickými technikami a experimenty. Kniha obsahuje praktické rady, návody a postupy jak i z digitální fotografie vytvořit fotochemickou cestou fotografii. Zájemci vše mohou dle návodu připravit i na vlastní fotopapír s vlastní vývojkou!

 

Tři mušketýři (Antonín Šplíchal, Miloš Polášek)Miroslav Stoniš: Rothschildovo šampaňskéBritánie v útržcích novinAkt / RE-ART7x10" / Klasická fotografie v digitálním věkuSlezskoostravský hrad / bitvy – války – manévryHana Adámková Heidrová: Kubínovo kvarteto 1972–2012Marie Šťastná: Socha ve městěTvář města mé generaceKleštění zarostlého chodníčkuVítkovice IndustriaJsem Černá loukaJá, Slezskoostravský hradFace to face, portrét našeho časuČerná krevKrev pod obojíSmrt si nezpíváPortfolioJosef Dobeš

Tištěné knihy na Slovensko zasíláme pouze po předchozí dohodě, v případě zájmu nás kontaktujte.

Přehled obrazových a reprezentativních publikací a knih vydaných vydavatelstvím En Face.