Miloš Polášek

Miloš PolášekMiloš Polášek se narodil v roce 1939 v Ostravě. Ostravský rodák, fotograf a grafik. Poprvé začíná experimentovat s fotografií v 50. letech jako student. Následně se v této oblasti prefesionalizuje a využívá fotografii nejen jako technický prostředek zachycení reality, ale i jako médium pro zachycení uměleckého názoru, výtvarného pohledu.

Zajímavostí je, že v dobách "analogové fotografie" aplikuje izohelie na mokrý chemický tisk pomocí jednotlivých výtažků a to i na velkých výstavních zvětšeninách.

V 80. letech podnikl cestu po středomoří a do Japonska, z nichž si dovezl fotografický "materiál" na několik svých foto cyklů.

V současné době se orientuje na skloubení digitální fotografie a klasického mokrého chemického procesu. Reprezentují to jeho projekt RE-ART a odborná publikace 7x10 palců, která se zaměřuje na popis techniky digitálního negativu a výroby vlastních světlocitlivých fotografických papírů.

Více informací naleznete v podrobném životopise Miloše Poláška nebo v hesle Miloš Polášek na encyklopedii. Zde naleznete přehled Poláškových autorských i skupinových výstav.
Pro zhlédnutí fotografií atd. doporučujeme autorovy webové stránky: http://polasek.enface.cz
Fotografický blog Miloše Poláška: 7x10 foto

Jako scénárista a autor námětu se podílel Miloš Polášek na:

Bibliografie: