Vydány nové fotografické publikace Miloše Poláška

Tiskem (dá se říci) prošly dvě nové publikace Miloše Poláška. Jak už je u něj zvykem, obě se věnují fotografií, jakožto jeho životnímu tématu i uměleckému výrazovému prostředku.

První kniha – přesněji umělecká monografie – je tak říkajíc pro Miloše Poláška tradiční. Prezentuje totiž jeho poslední fotografickou tvorbu, a sice tzv. „re-arty“. Monografie nese název Akt / RE-ART. Již nyní si ji přitom můžete zakoupit v předprodeji se slevou.

Další kniha s názvem 7×10″ / Klasická fotografie v digitálním věku je již odborněji zaměřená. Jedná se o odbornou monografii popisující postup tzv. digitálního negativu a jeho následnou expozici na fotografický papír. Tato technika byla Milošem Poláškem vytvořena a ozkoušena. Využil ji při tvorbě svých „re-artů“. Kombinuje v sobě přitom to staré (proces osvitu obrazu na světlocitlivý fotografický papír a jeho následné vyvolání) i to nové (využívání digitálních fotoaparátů). Pro ty, kteří by chtěli mít své opravdové unikátní fotografie přitom monografie přináší i návod na vývoj vlastní světlocitlivé emulze = a tím i vlastních fotografických papírů.

Obě knihy si můžete již nyní zakoupit v eshopu En Face. Nyní se slevou! A jako vždy při platbě předem i s poštovným zdarma :) .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>