Výstava Nejdelší noc – 21. 8. 1968

Policie ČR a Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu SKPV a Vojenským historickým ústavem Praha připravili u příležitosti 45. výročí okupace republiky putovní výstavu o této invazi pěti států Varšavské smlouvy. Autor výstavy, PhDr. Daniel Povolný, Ph.D., akcentoval především nové a dosud nepublikované poznatky o tomto vojenském obsazení Československa.

Po řadě měst výstava doputovala do Ostravy a byla zde rozšířena o soubor autentických fotografií Miloše Poláška z 21. 8. 1968, zachycujících atmosféru okupace v Ostravě i spontánní manifestační reakci zdejších obyvatel. Na slavnostní vernisáži za účasti obou jmenovaných se přítomní dozvěděli nejen o nově zjištěných skutečnostech – např. o problémech samotného sovětského velení, ale rozproudila se i zajímavá diskuse s řadou přítomných pamětníků.
Výstava v Ostravském muzeu bude k vidění do 26. října.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>